PROGRAMET

Kanceri: Perandori i të gjitha sëmundjeve

Kanceri është një sëmundje mbarë botërore, sëmundja me rritjen më të shpejtë në Tokë. Ne do ta kemi gjithnjë kancerin mes nesh, brenda nesh, midis nesh. Kanceri nuk është një sëmundje, është shumë sëmundje. Por secila prej tyre nis në të njëjtën mënyrë: me shumimin e pakontrolluar të një qelize të vetme. Sulmon gjakun, gjoksin, mushkëritë dhe çdo pjesë tjetër të trupit. Askush nuk ka imunitet ndaj kancerit. Qeniet njerëzore kanë refuzuar të dorëzohen dhe janë përpjekur gjithnjë që ta kuptojnë… Por a vjen ai nga jashtë, apo armiku fshihej brenda nesh?

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
Çdo të shtunë 22:00

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien