PROGRAMET

Më i miri në vend

Dy artizanë dhe një tregtar i vjetër qilimash do të na tregojnë se si e punojnë zanatin e tyre…Tezgjahu është arma që ata kanë dhe pazari i Krujës është vendi ku luftojnë çdo ditë…Të tre ndjekin një traditë që ka lindur në këtë qytet dhe që duhet të vazhdojë të jetojë po në këtë qytet. Fazat nuk ndryshojnë për askënd… Do të inspektojnë dyqanet, do t’i nënshtrohen një prove dhe do të vëzhgohen nga një ekspert i jashtë. Cili prej tyre do të tregojë se njeh punën e dorës më mirë?

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
E mërkurë 20:30 Ti-hd

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien